فنی خودرو

دانستنیهای پوشش سرامیکی خودرو

روکش سرامیکی خودرو

دانستنیهای پوشش سرامیکی خودرو

روکش سرامیکی خودرو چیست؟

روکش سرامیکی خودرو (مانند Opti-Coat Pro ، C.Quartz و سرامیک پرو) یک پلیمر مایع است که به قسمت بیرونی وسیله نقلیه اضافه می شود.

این پوشش از نظر شیمیایی با رنگ کارخانه خودرو پیوند می خورد و لایه ای محافظ ایجاد می کند.

در واقع با اجرای روکش سرامیکی خودرو لایه ای بر روی خودرو قرار میگیرد که این پوشش سرامیکی (یا پوشش نانو سرامیکی) نامیده می شود و برای دوستداران خود می تواند زیبایی قابل توجهی به وسیله نقلیه بیفزاید.

نکات قبل از خرید

اما قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، مهم است که حقایق را مستقیماً بدانید .ممکن است در مورد پوششهای سرامیکی هر چیزی را در اینترنت خوانده باشید ،

ممکن است با برخی ادعاهای رقابتی روبرو شوید. از یک طرف ، تولید کنندگان این محصول جزئیات زیادی درباره عملکرد پوشش های سرامیکی خود میگویند و آنها را برجسته میکنند.

از طرف دیگر ، برخی از مفسران مراقبت از اتومبیل انتقاداتی را درباره پوشش سرامیکی  دارند.

پوشش سرامیکی خودرو

حقیقت در مورد پوشش های سرامیکی خودرو چیست؟

 فواید پوشش های سرامیکی خودرو چیست؟

محدودیت های پوشش های سرامیکی خودرو چیست؟

چه چیزی برای وسیله نقلیه شما مناسب است؟

اینها سوالاتی هست که با برشمردن معایب و مزایای پوشش های سرامیکی سعی میکنیم به آنها جواب دهیم.

فواید پوشش های سرامیکی خودرو

 • حفاظت از آسیب UV / اکسیداسیون

  اگر وسیله نقلیه غالباً در معرض آفتاب باشد ، رنگ آن شروع به اکسیداسیون می کند و در نتیجه رنگ کسل کننده و محو می شود. یک لایه از سرامیک از رنگ وسیله نقلیه در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند و در نتیجه میزان اکسیداسیون را کاهش می دهد.

 • حفاظت از لکه های شیمیایی

  خطر دیگر برای اتومبیل شما رنگ آمیزی شیمیایی از آلاینده های طبیعی اسیدی است. با ایجاد یک سطح مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، یک سرامیک می تواند برخی از آلاینده ها را از رنگ وسیله نقلیه شما در امان نگه دارد. نتیجه این است که به شرط آنکه آلودگی به موقع حذف شود ، وسیله نقلیه شما نسبت به رنگ آمیزی مواد شیمیایی مقاوم تر خواهد بود.

 • تمیز شدن آسانتر

  یکی از مهمترین ویژگی های یک پوشش سرامیکی این است که آبگریز است و به نوعی آب را دفع می کند. هنگامی که وسیله نقلیه دارای یک سرامیک آبگریز است ، آب روی سطح  راحت تر می لغزد. این بدان معناست که هنگامی که اتومبیل گل و لعاب میگیرد  وقتی ماشین خود را شستشو می کنید ، آلوده گیها با تلاش کمتری پاک می شوند.

 • براقیت

  اگر می خواهید رنگ اتومبیل شما براق باشد ، می توانید یک پوشش سرامیکی اضافه کنید. یک پوشش سرامیکی خوب ، خواص منعکس کننده دارد و  شفافیت خودرو را افزایش می دهد و به عمق و وضوح رنگ خودروی شما می افزاید.

به دلایلی که در بالا ذکر شد ، یک پوشش سرامیکی نمای بیرونی خودرو شما را حفظ کرده و نیازهای نگهداری مداوم را کاهش می دهد.

انجام فرایند روکش سرامیکی چند روز زمان میبرد ، توجه داشته باشید که اجرای حرفه‌ای سرامیک خودرو، در کارا بودن آن نقش مهمی دارد. بنابراین اگر به شما پیشنهاد دادند که می‌تواند در زمانی کم، خودروی شما را روکش سرامیکی کند، باید کمی در حرفه‌ای بودن کار آنها شک کنید.

پوشش سرامیکی خودرو

آنچه یک پوشش سرامیکی انجام نمی دهد

معجزه آسا

با وجود ادعاهای برخی از تولید کنندگان این محصول ، پوشش سرامیکی خودرو یک محصول معجزه آسا و فوق العاده نیست که همه مشکلات ظاهری ماشین شما را برطرف کند. بنابراین ، برای شما مهم است که بدانید یک پوشش سرامیکی چه کاری انجام نمی دهد.

مقاومت در برابر خراش

درباره مقاومت در برابر خراش یک پوشش سرامیکی اغلب اغراق می شود. اگرچه برخی از خراش های کوچک را می توان با پوشش سرامیکی دفع کرد ولی یک وسیله نقلیه روکش دار در برابر خطر برخورد سنگها یا خراش هایی که گاها هنگام پارک کردن ایجاد میشوند کاملاً مقاوم نخواهد بود.

علاوه بر این ، تکنیک های نادرست شستشوی اتومبیل یا برخی کارواشهای خودکار اتومبیل ، علائم چرخشی را در سطح وسیله نقلیه شما ایجاد می کند.

این مهم است که بدانید یک روکش سرامیکی جایگزینی برای محافظت جدی در برابر خراش یا سنگ ریزه ها نیست  و همچنین نیاز به شستشوی اتومبیل از بین نمیرود.

در واقع با وجود پوشش سرامیکی دیرتر نیاز به شستشوی خودرو خواهید داشت و در واقع اتومبیل شما راحت تر شستشو میشود .

پوشش سرامیکی ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *