سیستمهای حفاظتی اتومبیل

انواع ریموت بلوتوث و روش کد دادن ریموت

روش کد دادن ریموت بلوتوث

ریموت بلوتوث چیست ؟ روش کد دادن ریموت بلوتوث ؟ و انواع آن و روش خام کردن ریموت بلوتوثی و راه های تشخیص فرکانس ریموت مطالبی هستند که در این مقاله از شرکت ویستا الکترونیک به آنها میپردازیم.

داپلیکیتور ریموت یا ریموت بلوتوثی چند سالی است که وارد بازار شده است و نسل جدیدی از ریموتها را شامل میشوند .

عملکرد ریموت بلوتوثی بسیار ساده است و به وسیله این ریموتها به راحتی میتوان ریموتها را کپی کرد.
ریموت بلوتوث چیست ؟ ریموت Duplicator قادر به کپی کردن از انواع ریموت از طریق چند مرحله ساده است!

ریموت بلوتوث را میتوان برای کپی کردن ریموت دزدگیر اتومبیل ، ریموت دزدگیر اماکن ، درب های پارکینگ ، برخی پرده های برقی ، ریموت بعضی سیستم های گرمایش ، دستگاه ضد سرقت بی سیم ، ریموتهای اتوماسیون منزل و غیره استفاده کرد.

انواع ریموت بلوتوث

ریموتهای بلوتوث به دو دسته کلی متغییر و ثابت تقسیم میشوند:

ریموت بلوتوث متغییر:

این مدل قابلیت گرفتن چند فرکانس را دارد ( به عنوان مثال فرکانسهای 433 و 315 ) که به وسیله یک جامپر ستینگ ( درون ریموت) میتوان فرکانس مورد نظر را انتخاب کرد.

ریموت بلوتوث ثابت :

در این مدل فرکانس به وسیله کریستال (قطعه الکترونیکی) به صورت ثابت است به عنوان مثال ریموت بلوتوث 433 مگاهرتز یا 315 مگا هرتز و این بدان معنی است که فقط از ریموت هم فرکانس خود کپی میشود.

محصولات

ریموت بلوتوث کلید خور 433 پرایدی

ریموت بلوتوث کلید خور پژویی فرکانس 433

ریموت بلوتوثی 433

ریموت بلوتوثی 315

ریموت بلوتوث کلید خور 315 پرایدی

فرکانس ریموت بلوتوث

تشخیص فرکانس

برای تشخیص فرکانس ریموت ، ابتدا باید قاب ریموت را باز کنیم که درون آن مدار ریموت قرار دارد .

بر روی مدار یک قطعه با روکش فلزی وجود دارد (کریستال نامیده میشود ) مقدار فرکانس کاری ریموت بر روی کریستال درج شده است . ( به عنوان مثال 433 یا 315 ).

روش کد دادن ریموت بلوتوث

روش خام کردن ریموت بلوتوث

مرحله 1)

بر روی کلیدهای ریموت بلوتوث علائمی مانند ( قفل – باز -بیصدا – زنگ) یا (A-B-C-D) یا ( 1-2-3-4) وجود دارد و این علائم همه یکسان هستند و تغییری در روش کد دادن ما ایجاد نمیکنند.

برای خام کردن ریموت به این صورت عمل میکنیم:

دکمه های قفل و باز ریموت ( یا A,B )(یا1و2) را همزمان با هم همزمان فشار میدهیم بعد از چند ثانیه LED سه بار چشمک میزند ( دستتان را از روی کلیدها بر ندارید ) بعد از اینکه LED سه بار چشمک زد در همان لحظه 3 بار دکمه قفل را فشار میدهیم (دستتان هنوز روی کلید باز هست) .

حالا LED ریموت شروع به چشمک زدن مداوم میکند ، این بدان معنی است که ریموت خام شده است و آماده مرحله بعدی هستید.

انجام این کار به منزله این است که شما حافظه ریموت را پاک کرده اید و حالا ریموت آماده است تا کد بگیرد . ریموتهای بلوتوث را بارها و بارها میتوان ریست (خام) کرد و مجددا کد داد.

روش کد دادن ریموت بلوتوث

مرحله 2)

بعد از ریست (خام) کردن ریموت بلوتوث حالا نوبت مرحله کد دادن است.

ریموتها را کنار هم قرار میدهیم در نزدیکترین فاصله ممکن (برخی ریموتهای بلوتوث را باید پشت به پشت قرار دهیم یعنی پشت ریموتی که میخواهیم از آن کپی بزنیم دقیقا چسبیده باشد به پشت ریموت بلوتوث) حالا کلیدهای ریموت را نظیر به نظیر کد میدهیم.

به عنوان مثال کلید قفل با قفل (یا A با A ) یا (کلید 1 با 1) به این صورت که کلید قفل ریموت بلوتوث را همزمان با کلید قفل ریموتی که میخواهیم کپی کنیم فشار میدهیم.

همانطور که میبینید LED ریموت بلوتوث سه بار چشمک میزند و سپس وقتی مجددا دکمه قفل را میزنم LED دائما روشن است این به منزله این است که کلید قفل ریموت بلوتوث ما کد قفل ریموت مورد نظر را گرفته است .

به همین روش بقیه کلید های ریموت را کد میدهیم .

(کلید باز با کلید باز) یا ( کلید B با کلید B ) یا (کلید 2 با کلید 2) و الی آخر. این کار را برای همه کلیدها انجام میدهیم تا ریموت بلوتوث ما همه کدها را بگیرد.

نکته:

برای برخی ریموتها مانند ریموت درب پارکینگ یکی یا دوتا از کلید ها عمل میکنند بنابراین لزومی ندارد که همه کلیدها را کد بدهیم.

به این نکته توجه کنید که ریموتهای هم فرکانس را میتوان به هم کد داد به عنوان مثال (ریموت بلوتوث 433 با ریموتی که فرکانس آن 433 باشد یا ریموت بلوتوث 315 با ریموتی که فرکانس آن 315 باشد ) بنابراین نمیتوان ریموت بلوتوث 433 را با ریموتی که فرکانس آن 315 است کد داد.

لیست IC (آی سی) هایی که به وسیله ریموت بلوتوث قابل کپی کردن هستند عبارتند از:

2260 (همه تولید کنندگان) ، 2262 (همه تولید کنندگان) ، 5326 (همه تولید کنندگان)
527 (همه تولید کنندگان) ، 1527 (همه تولید کنندگان) ، 2240 (همه تولید کنندگان)
سری SMC918 ، PT2264 ، SC5262
HT600، HT680، HT6207، HT6010، HT6012، HT6014
HCS101 (برخی از تولید کنندگان) ، HCS200 / HCS201 (برخی از تولید کنندگان) ، HCS300 / HCS301 (برخی از تولید کنندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *